
Mélyszöveti masszázs
A mélyszöveti masszázs a test problémás pontjaira fókuszál. Az izmok és a környező szövetek mélyebb rétegeibe hatolva fejti ki hatását. A masszázs terapeuta rendszerint lassú, ám erőteljes mozdulatokkal masszíroz (ami a bőr alatt mélyen elhelyezkedő izom-, ín- és egyéb szöveteket célozza), és javítja a krónikusan kötött vagy fájó izmok állapotát, a tartási problémákat, illetve segíti a sérülésből való felépülést. A masszázs terapeuta ehhez a masszázshoz a kezük mellett a csuklójukat, könyöküket és alkarjukat is használják.

A masszőr hasonló mozdulatokat végez, mint a svéd masszázsnál, csak jóval lassabban és mélyebb nyomással, a feszülő vagy fájdalmas területre koncentrálva. A krónikus izomfeszülés vagy sérülés következtében többnyire letapadt szövetek maradnak hátra, melyek akadályozhatják a rendes vérkeringést, és fájdalmat, korlátozott mozgást, gyulladást is okozhatnak. A mélyszöveti masszázs feltöri ezeket a letapadt részeket, így megszüntetve a fájdalmat.

A masszázs bizonyos pontjainál a legtöbben éreznek némi diszkomfortot vagy fájdalmat, azonban ez nem lehet túl erős. Ezért fontos, hogy mindenképpen jelezd a terapeutának, ha a komfortzónádon túl eső fájdalmat vagy furcsán kellemetlen érzést tapasztalsz. A masszázst követően is megjelenhet egy kis feszülő-fájó érzés, de ennek egy-két nap alatt múlnia kell.
A mélyszöveti masszázst követően érezhetsz kisebb fájdalmat, amely egy-két napig tart, s az ilyen esetek enyhítésére a terapeuta jegelést is ajánlhat otthoni „utókezelésként”.
Mint minden masszázs után itt is nagyon fontos, hogy utána megfelelő mennyiségű vizet igyunk, illetve aznap már ne végezzünk komoly fizikai terheléssel járó tevékenységet!